Rakovina tlustého střeva

Pro - 15 2016 | By

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva byla vždy velmi choulostivá téma, člověk se o ní nebavil rád, protože se snažil zakrýt problémy, které měl. Připravit se na toto téma vyžaduje sehnat si materiál, který by byl použitelný, obejít knihkupectví, navštívit knihovny a pečlivě sbírat a třídit materiál. Taková ožehavé téma jako je rakovina tlustého střeva, bude určitě nutná, když to bude pro lidi, kteří trpí příznaky, i pro ty, kteří se chtějí preventivně tomu věnovat a samozřejmě i pro lidi, kteří jsou již nemocí postiženi.
I proto jsem se chtěl co nejdůsledněji připravit, abych dokázal odpovědět na všechny otázky, hlavně, co se týče prevence. Věděl jsem, že mnozí nevěnují prevenci patřičnou pozornost, tak jsem tento problém chtěl trochu přiblížit a upozornit na to, že rakovina tlustého střeva není hračka a třeba k ní přistupovat zodpovědně.
„Právě prevence je důležitá. A když už někdo problémy má, je třeba mu poradit, co dělat, aby věděl, jak tuto situaci zvládnout. Vždyť je tolik nástrah, musíme být opatrní a já, protože jsem lékař, musím myslet i na tyto situace,“ vysvětloval jsem doma manželce, když se zeptala, co se tolik hrabu v knihách. Věděl jsem, že mě chápe a podporuje, ale nechtěl jsem, aby si myslela, že problémy mám já a tak jsem jí přiblížil tematiku velmi jasně.

'